טרמיטים שייכים למחלקת החרקים ולמרות הדמיון לתיקן או נמלה, יש להם מאפיינים ייחודיים. הם קטנים, חיוורים ולעיתים קרובות גם חסרי עיניים וכנפיים. תכונות אלו יכולות להפוך את הטרמיטים לחרקים מזיקים מאוד בסביבה ביתית, בגינה ובחצר. 
מעבר לכך, טרמיטים חיים במושבות המונות עד 10 מיליון פריטים וכ-50 אלף פריטים בממוצע. המשמעות היא כמות אדירה של טרמיטים איתם לא ניתן להתמודד באמצעי הדברה ביתיים בלבד. 
כל אלו הופכים את הצורך בשירותי הדברת טרמיטים לחלק חשוב במניעת נזקים והעברת מחלות. בישראל ישנם לא פחות משבעה מינים של טרמיטים הנפוצים בשפלת החוף, דרום הארץ ומדבר יהודה. 
בעונות המעבר ניתן לפגוש בטרמיטים מכונפים המתרחקים ממושבת האם במטרה למצוא בן או בת זוג. 

 

הדברה של מושבות מאורגנות

 

הסוד עבור הדברה מוצלחת של טרמיטים הוא התמקדות במושבות המאורגנות. הטרמיטים חיים בהיררכיה מסודרת ובראש המושבה תמיד עומדת מלכה. תפקיד הפועלים הוא להביא מזון אל המלכה ולדיירים, בעוד תפקיד החיילים הוא לשמור על ביטחון המושבה. לפיכך, הדברת טרמיטים באה לידי ביטוי רק כאשר מצליחים להרוג את המלכה. אחרי מות המלכה נוטים הטרמיטים להתפזר ולחפש אחר מקומות קינון חדשים. על מנת להגיע אל עומק המושבה יש צורך בהחדרת חומרי הדברה יעילים, קידוחים במרווחים של חצי מטר ולעיתים גם קדיחה במשקופי הדלתות. שיטה אחרת היא שימוש בפיתיונות לצורך למידה של מסלולי ההליכה.

 

תדביר את הטרמיטים עוד היום

חברת תדביר מציעה שירותי הדברת טרמיטים בכל רחבי הארץ. נציגי החברה ישמחו לעמוד לרשותכם בהקדם האפשרי ולטפל עד תום בבעיית הטרמיטים. הפסיקו להילחם בתחנות רוח או לבזבז זמן על חומרי הדברה שלא עובדים: צרו קשר עם נציגי תדביר ונפתור עבורכם את הבעיה.

 

מידע על המזיקים ושיטות ההדברה

סדרת המכרסמים היא קבוצת היונקים הגדולה ביותר, שלושה מינים אשר מלווים את האדם וחיים בכל מקום בו הוא נמצא והם נקראים המכרסמים הביתיים: חולדת החוף, החולדה המצויה והעכבר המצוי.

 

מיהם הטרמיטים

הטרמיטים נמנים על קבוצת החרקים החברותיים, חיים במושבות בקינים באדמה עד לעומקים של כ 5 מטר וגם על עצים מעל פני הקרקע. 

 

הטרמיטים ניזונים מעץ ומתאית. 
הטרמיטים פוגעים בעץ ומוצריו כמו משקופים, ארונות, בתים מעץ, נייר וקרטון.

 

בטרמיטים חשוב לטפל עוד בשלב של טרום בנייה, טיפול כזה יעיל וארוך טווח: 
יוצרים בעזרת חומר הדברה שכבה רציפה שתשמש חייץ למעבר טרמיטים לתוך הבניין. 

 

טיפול בבניין נגוע דורש קידוח ברצפה, בתוך משקופים ובתוך האדמה. בעזרת הקידוח מחדירים חומר הדברה המתפשט ומחסל את הטרמיטים, ניתן גם להשתמש בפתיונות מורעלים.

טרמיטים

צרו איתנו קשר:

שלח

שם

*

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תוכן ההודעה

טלפון

*

אימייל

*

 

תדביר

 

נייד: 052-8149750 \ 054-2211422
משרד: 04-6991195

פקס: 1534-6991195
דוא"ל: 
info@tadbir.co.il
כתובתנו: מושב כרם בן זימרה,

ד.נ. מרום הגליל 13815

חפשו אותנו בפייסבוק

בניית אתרים - Codenet

שלח

שם

*

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תוכן ההודעה

טלפון

*

אימייל

*

צרו איתנו קשר: