תיקנים מזיקים לבני אדם עקב העובדה שהם מעבירים מחלות ופוגעים בצמחים. הם אוכלי כל ושייכים לסדרה של חרקים בעלי גלגול חסר בתת-מחלקת תיקאים. יש מעל 3,500 מינים של תיקנים אך רובם מצויים באיזור הטרופי. התיקנים לא השתנו מבחינה גנטית כבר מעל 250 מיליון שנה ולכן נהוג לזהות אותם עם עמידות יוצאת דופן. הצורך העיקרית בשירותי הדברת תיקנים קשור לסוג ההתרבות שלהם. 
הנקבות של התיקנים מייצרות תיק לתוכו הן מטילות את הביצים. הן נושאות את התיק עמן בקצה הבטן במשך יומיים ומניחות אותו בסביבת מזון. אפשר לזהות את התיק על פי צבעו החום ואורך של 8 מ"מ בערך. סך כל משך ההתפתחות של פרט מביצה לבוגר הוא 60 ימים ואת ההדברה ניתן לבצע בכל שלב. הצורך בהדברה נפוץ במושבים, קיבוצים ומקומות פתוחים, אולם הוא מהווה חלק בלתי נפרד משמירה על איכות חיים גבוהה גם במרכזי הערים המאוכלסות.

 

כל מה שצריך לדעת על הדברה אפקטיבית

 

האפקטיביות של הדברת תיקנים תלויה בראש ובראשונה בבחירת השיטה המתאימה. יש הרבה שיטות לבצע הדברה וכיום נהוג לשלב בין שימוש ברעלים לבין חומרים אקולוגיים וביולוגיים. לתיקנים יש תכונות מיוחדות והם נוטים להופיע בקבוצות גדולות. באמצעות הדברה יעילה ניתן להרחיק את התיקנים מהאזור למשך חודשים ארוכים. הריסוס ושיטות ההדברה המתקדמות עמידים בפני ניקיון, חילופי מזג אוויר, שינוי טמפרטורות ועוד.

 

תדביר את התיקנים עוד היום

נציגי חברת תדביר ישמחו לעמוד לרשותכם עם הצעת מחיר אטרקטיבית על הדברת תיקנים. אל תסכימו להמשיך לחיות בסביבה מזוהמת או מלוכלכת: השאירו פרטים באתר או צרו קשר טלפוני עם נציגי החברה ונשמח להמליץ עבורכם על שיטות ההדברה המתקדמות, היעילות והטובות ביותר בישראל.

 

סוגי התיקנים בישראל ושיטות ההדברה

התיקנים הנפוצים בארץ הם התיקן הגרמני והתיקן האמריקאי. 
התיקנים פעילים ומתרבים במשך כל עונות השנה ובעיקר באביב ובקיץ. 
אוהבים לחות וטמפרטורה גבוהות, פעילים בחשיכה, מתרבים במערכות ביוב, צמוד למגורי האדם, במטבחים, במפעלים, ובמחסני מזון. 
התיקן מהווה מפגע תברואתי ואסטטי ועלול להעביר חיידקי מעיים. תכונות נוספות לזיהוי התיקנים- נשלים ותיקי ביצים, כתמי הפרשות על נייר ועץ, צואה (דומה לחול), ריח אופייני, בדרך כלל בקרבת אזורים לחים ומקורות מזון כולל מוצרי נייר. 

הטיפול בתיקנים מתבצע בכמה דרכים. טיפול בהדברה וריסוס מקומות המסתור, בבתים, בביובים, ארונות חשמל וכן טיפול מתקדם בעזרת ג'לים המתאים במיוחד למפעלים או מסעדות מפני שאין צורך בהכנות מיוחדות ופינוי המקום.

 

ניתן למנוע או למזער את הופעת התיקנים על ידי שמירה על ניקיון, ייבוש, סתימת סדקים ופתחים, ריקון פחי זבל בתדירות גבוה, מניעת מקורות מים ולחות.

 

סובלים מתיקנים? הדברת תיקנים בצפון!

 

ריסוס בטוח!

חברת תדביר המובילה בתחום הריסוס בישראל עם תו תקן של מכון התקנים הישראלי, מבטיחה נקיטת כל אמצעי הזהירות והבטיחות האפשריים בתחום הריסוס.

החומרים מאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה וללא ריח.

 

מהיר ונקי!

יוצאים בבוקר לעבודה וחוזרים לבית נקי ממזיקים!

 

צרו עמנו קשר עוד היום ונעניק לכם שירות מקצועי ומהיר במחיר משתלם במיוחד!

 

תיקנים

צרו איתנו קשר:

שלח

שם

*

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תוכן ההודעה

טלפון

*

אימייל

*

 

תדביר

 

נייד: 052-8149750 \ 054-2211422
משרד: 04-6991195

פקס: 1534-6991195
דוא"ל: 
info@tadbir.co.il
כתובתנו: מושב כרם בן זימרה,

ד.נ. מרום הגליל 13815

חפשו אותנו בפייסבוק

בניית אתרים - Codenet

שלח

שם

*

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תוכן ההודעה

טלפון

*

אימייל

*

צרו איתנו קשר: